Mbi 600 qytetarë dhe kompani kanë vrapuar në garën humanitare “Run for Down” - Bota Sot
Mbi 600 qytetarë dhe kompani kanë vrapuar në garën humanitare “Run for Down”

Maqedonia

Mbi 600 qytetarë dhe kompani kanë vrapuar në garën humanitare “Run for Down”

Më: 24 mars 2019 Në ora: 13:46
Foto nga gara

Mbi 600 qytetarë humanë dhe ekipe të kompanive sot së bashku me fëmijët me Sindrom Daun dhe familjet e tyre janë bashkëngjitur mdaj Garës humanitare „Run for Down“ që e organizoi Klubi i skermës “Eskrim”.

Gara po mbahet katër vite me radhë, ndërsa mjetet e mbëedhura do të dedikohen për pajisjen e Qendrës Ditore për Persona me Sindromin Daun.

Kryetarja e Klubit të ermës “Eskrim” Biljana Nikollovska-Kuzmanovska shprehu kënaqësi nha jehona e sivjetme e pjesëmarrësve. “Sivjet, në mënyrë të papritur kmi jehonë të madhe të qytetarëve tanë humanë dhe të kompanive me përgjegjësi shoqërore kur erdhën në një numër të madh t’i japin mbështetje ngajrjes”, deklaroi Nikollovska-Kuzmanovska

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...