Zaev dhe Angjushev për vizitë në sistemin e furnizimit me ujë në Gjevgjeli - Bota Sot
Zaev dhe Angjushev për vizitë në sistemin e furnizimit me ujë në Gjevgjeli

Maqedonia

Zaev dhe Angjushev për vizitë në sistemin e furnizimit me ujë në Gjevgjeli

Më: 18 prill 2019 Në ora: 13:46
Zoran Zaev dhe Koço Angjushev

Kryeministri Zoran Zaev dhe zëvendëskryeministri i Çështjeve Ekonomike Koço Angjushev së bashku me kryetarin e komunës së Gjevgjelisë , Sasho Pockov dhe drejtorin e Ndërmarrjes Publike “Komunalec” Gjevgjeli, Zllatko Zumrov sot ishin për vizitë në sistemin e ujësjellësit në Gjevgjeli përmes të cilit furnizohen me ujë të pastër dhe të shëndetshëm rreth 16.000 banorë nga rajoni i Gjevgjelisë.

Në suaza të kontrollit të bunarëve dhe sistemit për ujësjellësin, kryetari i komunës Pockov tha se është zgjidhur problemi shumëvjeçar i banorëve të Gjevgjelisë me furnizimin me ujë për pije, problem serioz me të cilin alarmuan qytetarët që nga viti 2012 dhe është bazë për ndërtimin e sistemit plotësisht të ri për ujë i cili sot i furnizon qytetarët me ujë të pastër, shëndoshë dhe për pije.

Kryeministri Zaev dhe zëvendëskryeministri Angjushev, informojnë nga shërbimi qeveritar për media, kishin mundësinë t’i vizitojnë hapësirat në të cilat gjenden pompat dhe sistemet për rregullim dhe informuan për projektin, ndërtimin dhe performansat e sistemit për furnizim me ujë, si dhe mekanizmat për kontroll dhe rregullim me të cilat është zgjidhur problemi dhe është siguruar ujë i pastër për pije për Gjevgjelinë dhe shtetet përreth.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...