Ambasadori Zhbogar vizitoi komunën e Aerodromit - Bota Sot
Ambasadori Zhbogar vizitoi komunën e Aerodromit

Maqedonia

Ambasadori Zhbogar vizitoi komunën e Aerodromit

Më: 19 prill 2019 Në ora: 12:47
Zhbogar

Shefi i delegacionit të BE-së, Samuel Zhbogar, dje vizitoi komunën e Aerodrmit ku me kryetarin e komunës Zllatko Marin bisedoi në lidhje me aktivitetet rreth festës së Ditës së Evropës – 9 maji.

Siç njoftojnë nga komuna, edhe këtë vit qytetarët e Aerodromit mund në mënyrë aktive të përfshihen në ngjarjet gjatë kësaj dite siç janë maratona e Shkupit, marshi malor në Vodno debate dhe manifestime tjera kulturore.

"Pikërisht komuna e Aerodrimi këtë vit kishte nderin të fillojë shënimin e kësaj feste evropiane me punime në art në çerdhet dhe shkollat fillore me temë ‘Fqinjët e mi janë shokë të mi’. Qëllimi i këtij manifestimi është që të zhvillohet kreativiteti artistik i fëmijëve dhe përfshirje të vlerave evropiane që të përafrohen popullata e re e Aerodromit”, thuhet në kumtesën.

Vizatimet në këtë konkurs do të publikohen në ‘Capital Mal’ më 9 maj.

Zhbogar dhe Marin këmbyen mendime rreth gjendjes dhe aktiviteteve të komunës, procesin eurointegrues dhe çështje të tjera aktuale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...