Në një shtëpi në Manastir janë kapur armë dhe municion - Bota Sot
Në një shtëpi në Manastir janë kapur armë dhe municion

Maqedonia

Në një shtëpi në Manastir janë kapur armë dhe municion

Më: 15 maj 2019 Në ora: 23:36
Armet

Me urdhër të gjykatësit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore në Manastir, sot policia nga njësia për tregti të paligjshme me lëndë narkotike dhe armë nga Departamenti për krim të organizuar në kuadër të SPB Manastir, ka kryer kontroll në shtëpinë e D.G. (34), për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale “përpunim të paligjshëm, mbajtje dhe tregti me armë dhe material shpërthyese”.

Siç njoftojnë nga MPB, gjatë kontrollit në shtëpinë e personit është një karabinë gjuetie, tre pushkë gjahu, një pistoletë, një pushkë ajrore, pesëdhjetë e pesë plumba kalibri 9 mm për një armë, 72 pjesë municioni, një plumbi i kalibrit 7. 65mm për një armë dhe një objekt cilindrik me armë zjarri.

Për ngjarjen është njoftuar edhe prokurori publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...