OBRM-PDUKM: Pavle Bogoevski të bëjë testin e drogës dhe të tregojë nëse është i varur ose jo - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Pavle Bogoevski të bëjë testin e drogës dhe të tregojë nëse është i varur ose jo

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Pavle Bogoevski të bëjë testin e drogës dhe të tregojë nëse është i varur ose jo

Më: 15 maj 2019 Në ora: 23:39
Pavle Bogoevski

Pavle Bogoevski nuk ka më më besueshmëri që të jetë deputetë dhe t’i gënjej qytetarëve me disa akuza, thonë nga OBRM-PDUKM.

Sot u botua një incizim audio në rrjetin rus “vk.com”, ku pretendohet të dëgjohet zëri i Bogoevskit duke porositur kokainë.

“Ka dyshime të hapura se Bogoevski konsumon narkotikë dhe se deklaratat, paraqitjet dhe vendimet e tij mund të kenë qenë nën ndikimin e opiateve. Pavle Bogoevski duhet të dalë dhe të thotë nëse ai është i varur nga droga apo jo. E vetmja mënyrë për të provuar të kundërtën është që në mënyrë vullnetare të bëj një test të drogës dhe të sigurosh publikun se është e vërtetë është ajo që ai thotë. Nëse Bogoevski refuzon ose nuk e bën testin e drogës e njëjta do të jetë tregues i qartë se ai është i varur nga droga”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Sipas partisë, përgjigjja e tij se ka porositur kanabis mund të jetë edhe e vërtetë, përsëri do të thotë se Pavel Bogoevski ka kryer një krim.

Pavle Bogoevski më herët konfirmoi se regjistrimi është i vërtet, por se ai nuk ka kërkuar të blejë kokainë por ka kërkuar të blejë kanabis.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...