Kitanovit dhe Sugareskit nuk ju intereson rruga e Bllacës, ska asnjë datë për fillimin e kësaj rruge - Bota Sot
Kitanovit dhe Sugareskit nuk ju intereson rruga e Bllacës, ska asnjë datë për fillimin e kësaj rruge

Maqedonia

Kitanovit dhe Sugareskit nuk ju intereson rruga e Bllacës, ska asnjë datë për fillimin e kësaj rruge

Më: 16 maj 2019 Në ora: 12:14
Goran Sugareski

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski, pret rritje të fuqishme të investimeve kapitale në tremujorin e dytë dhe të tretë t këtij viti dhe siguron se do të kemi vit ekonomik kushtuar infrastrukturës.

Ministri Sugarevski, njëjtë sikurse herëve tjera, të mërkurën vetëm kalimthi e ka përmendur autostradën Shkup-Bllacë, edhe pse tashmë kaluan dy muaj që kur ishte paraparë të kishin nisur punimet për dy kilometrat e parë – nga Bllaca deri në pikën kufitare. “Për një kohë shumë të shkurtër presim inaugurimin e autostradës Shkup-Shtip, të intensifikohet puna në autostradën Kërçovë-Ohër dhe do të fillojë ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë”, tha Sugarevski

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...