Bogoevski ka kërkuar që të anulohet debati për shkarkimin e Gruevskit - Bota Sot
Bogoevski ka kërkuar që të anulohet debati për shkarkimin e Gruevskit

Maqedonia

Bogoevski ka kërkuar që të anulohet debati për shkarkimin e Gruevskit

Më: 18 maj 2019 Në ora: 18:30
Pavle Bogoevs ki

Pavle Bogoevski, deputet dhe kryetar i Komisionit kuvendor për punë imunitare të mandatarëve edhe pse njoftoi se ditën e hënë do të mbajë takim për shkarkimin e deputetit Nikolla Gruevskit, atë sot e anuloi.

Ai kërkoi takim të anulohet për disa ditë. Deputetit Nikolla Gruevski, pas gjashtë muaj mungesë pa arsye, i pason shkarkimi.

Sipas Rregullores, afati i fundit për mbajtjen e seancës së komisionit skadon në ditët e para të qershorit.

Deputetët e opozitës OBRM-PDUKM kërkojnë dorëheqjen e Bogoevskit pas shfaqjes së skandalit me furnizimin e tij të supozuar të vajit të kokainës ose kanabisit për qëllime mjekësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...