Seancë e Kuvendit të Maqedonisë, ligjet për reforma sociale para deputetëve - Bota Sot
Seancë e Kuvendit të Maqedonisë, ligjet për reforma sociale para deputetëve

Maqedonia

Seancë e Kuvendit të Maqedonisë, ligjet për reforma sociale para deputetëve

Më: 21 maj 2019 Në ora: 09:35
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot do ta vazhdojë seancën e 98-të dhe të 93-të, në të cilën para deputetëve do të jetë paketa e ligjeve sociale.

Në rend dite në seancën e 93-të, janë propozim-ligji për mbrojtje sociale, për siguri sociale për personat e moshuar dhe për mbrojtje të fëmijëve, të tre me procedurë të shkurtuar

Këto ligje që u prezantuan në shtator duhet të mundësojnë dhe garantojnë të ardhurat minimale që do të mundësojnë për rritjen e ndihmës që shfrytëzuesit e marrin nga shteti.

Në Kuvend për sot janë caktuar edhe seanca të Komisionit për Financim dhe Buxhet dhe Komisonit Ligjvënës-Juridik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...