Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut - Bota Sot
Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 10:50
Grupii i Kumanovës sot bëhet transferimi i tyre në burgun e Idrizovës

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, paraqesin rrezik të lartë për shtetin e Maqedonisë së Veriut.

Kjo mund të shihet edhe në pamjet e Klan Maqedoni, të cilët kanë siguruar se si bëhet transferimi i tyre në burgun e Idrizovës.

Ministria e Punëve të Brendshme nën masa të rrepta të sigurisë, duke përfshirë disa njësite speciale, helikopterë dhe policë në uniformë, bën transferimin e tyre në burgun e Idrizovës.

Sipas Klan Maqedoni, aksioni për transferimin e “Grupit të Kumanovës” në burg është mbajtur në fshehtësi dhe është përgatitur nga një grup më i vogël i njerëzve.

Për më shumë ndiqni pamjet:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...