Kontrolle të rrepta të policisë, konfiskohen 41 patentë shoferë

Maqedonia

Kontrolle të rrepta të policisë, konfiskohen 41 patentë shoferë

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 10:04
Ilustrim

Policia gjatë fundjavës ka kryer kontrolle intensive në rajonin e Shkupit.

Sipas njoftimit të sektorit të punëve të brendshme në Shkup, gjatë kontrolleve në komunikacion, 41 drejtuesve të makinave u janë konfiskuar patentat e shoferit, për shkak të gjendjes së dehur dhe pranisë së alkoolit në gjak. Një pjesë e tyre kanë refuzuar kontrollet policore.

Në 43 raste ka pasur gjoba për shkelje të rregullave të komunikacionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat