Aktakuzë ndaj një personi në Shkup, dyshohet për tregti me drogë - Bota Sot
Aktakuzë ndaj një personi në Shkup, dyshohet për tregti me drogë

Maqedonia

Aktakuzë ndaj një personi në Shkup, dyshohet për tregti me drogë

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 12:48
Shkupi

Prokurori kompetent publik nga Prokuroria Themelore Publike – Shkup ka ngritë aktakuzë kundër shkupjanit 39 vjeçar për veprën e kryer penale “prodhim i paautorizuar dhe lëshim në qarkullim i drogave narkotike, substancave psikotropike dhe prekursorëve”.

Siç kumtoi sot Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut, më 17 qershor të këtij viti gjatë kontrollit të kryer në shtëpinë e të akuzuarit ishte gjetur drogë narkotike marihuanë në sasi totale prej 131,33 gramë.

I akuzuari pa autorizim për shkak të shitjes e ka mbajtur drogën e paketuar në disa mjete në shtëpi.

“Prokurori kompetent deri te Gjykata Themelore Publike – Shkup ka dorëzuar edhe propozim për vazhdimin e masës së paraburgimit për personin e akuzuar, duke pasur parasysh atë se vlerësohej se edhe më tutje ekzistojnë kushtet për të cilat fillimisht ishte përcaktuar paraburgimi”, thuhet në kumtesën e Prokurorisë Publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...