Zaev paralajmëron cikël investues prej rreth pesë miliardë eurove - Bota Sot
Zaev paralajmëron cikël investues prej rreth pesë miliardë eurove

Maqedonia

Zaev paralajmëron cikël investues prej rreth pesë miliardë eurove

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 09:12
Zoran Zaev

Kryeministri i vendit Zoran Zaev, përmes një video në faqen e tij në Facebook, ka paralajmëruar cikël investues prej rreth pesë miliardë euro.

Ai thotë se një miliardë do të investohen në rrugë, një miliardë në hekurudha dhe një miliardë në energjetikë.

“Një miliardë në rrugë, një miliardë në hekurudhë, një miliardë në energjetikë, Qendër e re klinike, investime në bujqësi dhe zhvillimin rural, stacione të reja trajtimi, fabrika rajonale për mbledhjen e mbeturinave, sisteme kanalizimi dhe ujësjellësi, shkolla dhe kopshte. Ndërtojmë projekte reale për nevoja reale për të gjithë qytetarët. Shteti jonë është në rrugë të mirë”, shkruan Zaev.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...