Është vendosur nën kontroll zjarri që shpërtheu në Kërçovë - Bota Sot
Është vendosur nën kontroll zjarri që shpërtheu në Kërçovë

Maqedonia

Është vendosur nën kontroll zjarri që shpërtheu në Kërçovë

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 20:14
Pamje nga vendi i ngjarjes

Zjarri i madh që shpërtheu në rrethinën e fshatit Kolibarë të Kërçovës është vendosur nën kontroll, ndërsa në shuarjen e zjarrit kanë marrë pjesë edhe avioni i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Nga komuna e Kërçovës tha se njësia zjarrfikëse nga Kërçova edhe më tej mbetet në teren dhe së bashku me popullsinë lokale po e mbajnë situatën nën kontroll.

Problem në shuarjen është terreni i paarritshëm ku janë ende punonjësit e ndërmarrjes pyjore “Lopushnik”, të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe Komuna e Kërçovës.

Nga komuna thanë se e rëndësishme është se janë mbrojtur shtëpitë dhe se avionët janë vendosur nën kontroll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...