Arrestohet një banor nga Shkupi për drogë dhe armë - Bota Sot
Arrestohet një banor nga Shkupi për drogë dhe armë

Maqedonia

Arrestohet një banor nga Shkupi për drogë dhe armë

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 18:53
Ilustrim

Një shkupjan 25 vjeçar është privuar nga liria, kur nga shtëpia e tij policia ka gjetur drogë dhe armë.

Siç njoftojnë nga MPB, gjatë kontrollit me urdhër gjykate është gjetur dhe konfiskuar marihuanë, pistoletë ‘V3’, një pushkë dhe plumba.

Policia ka kontrolluar edhe shtëpinë e të atit të tij në lagjen ‘Crniçe’ ku është gjetur marihuanë.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, personit në fjalë do t’i ngritet aktakuzë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...