OBRM-PDUKM: Kthimi i TVSH-së përfundoi si i dështuar - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Kthimi i TVSH-së përfundoi si i dështuar

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Kthimi i TVSH-së përfundoi si i dështuar

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 12:57
Foto ilustrim

Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM thuhet se “premtimi për kthimin e TVSH-së përfundoi si i dështuar”.

“Në vend të 500 eurove që u premtuan nga kthimi i TVSH-së, qytetarët marrin vetëm 1.000 denarë”, shprehen nga OBMR-PDUKM.

Sipas tyre, milionë euro përfundojnë në tek funksionarët e pushtetit, firmat e të cilëve fitojnë tenderë, furnizime publike, grante.

“Përderisa po shpërqendrojnë vëmendojen me 1.000 denarë nga kthimi i TVSH-së dhe masa populliste, klani Zaev u shndërrua klani më i pasur jo vetëm në Ballkan por edhe me gjerë”, thuhet në fund të njoftimit të OBRM-PDUKM-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat