Mickoski: Udhëheqësia aktuale e LSDM-së është e afërt me Mijallkovin - Bota Sot
Mickoski: Udhëheqësia aktuale e LSDM-së është e afërt me Mijallkovin

Maqedonia

Mickoski: Udhëheqësia aktuale e LSDM-së është e afërt me Mijallkovin

Më: 16 janar 2020 Në ora: 10:23
Hristijan Mickoski

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në emisionin ‘Magazina ekonomike’ në Alsat, në pyetjen nëse është e saktë se ministri aktual i MPB-së, Naqe Çulev është i afërt me Sasho Mijallkovin, ai u përgjigj se udhëheqësia aktuale e LSDM-së është shumë më e afërt me ish-drejtorin e DSK-së.

“Një pjesë e madhe e udhëheqësisë së LSDM-së është shumë më e afërt me Mijallkovin se sa me cilin do anëtar të udhëheqësisë së OBRM-PDUKM-së. Ky shpekulim është një pjesë e atij PR folklorik të keq që reflekton në LSDM kohëve të fundit”, u përgjigj Mickoski.

Në pyetjen se si e vlerëson funksionimin e qeverisë teknike dhe mospajtimet mes opozitës dhe pushtetit, Mickoski tha se këtë e nisur LSDM-ja me sistematizimin e qindra vende të punës katër ditë para marrjes së kabinetit të MPB*së.

“Nuk e di pse ka pasur nevojë të shpërndahen ata njerëz që janë profesional”, tha mes tjerash Mickoski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat