Micevski: Nuk do ta pranojmë as ndryshimin e emrit të armatës - Bota Sot
Micevski: Nuk do ta pranojmë as ndryshimin e emrit të armatës

Maqedonia

Micevski: Nuk do ta pranojmë as ndryshimin e emrit të armatës

Më: 24 janar 2020 Në ora: 15:03
Nikolla Micevski

Koordinatori i grupit kuvendar të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski tha se qëndrimi i tyre nuk ka ndryshuar dhe është i qartë kështu që nuk do të pranohet votimi për ndryshimin e emrit të armatës.

“S’do lejojmë ndryshim të emrit dhe asgjësim të emrit. Nuk e përkrahëm Marrëveshjen e Prespës, nuk përkrahëm ndryshimin e emrit, nuk pranojmë as ndryshimin e e emrit të armatës”, tha Micevski.

Ai shtoi se si OBRM-PDUKM kanë propozuar ligj gatë të njejtë, por pa ndryshim të emrit.

“Nëse ishin të sinqertë në qëllimet do ta kishin pranuar Propozim-ligjin tonë për mbrojtje”, tha mes tjerash Micevski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat