Zhernovski: Jam optimist se në mars do të marrim datë për fillimin e bisedimeve me BE-në - Bota Sot
Zhernovski: Jam optimist se në mars do të marrim datë për fillimin e bisedimeve me BE-në

Maqedonia

Zhernovski: Jam optimist se në mars do të marrim datë për fillimin e bisedimeve me BE-në

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 23:58
Andrej Zhernovski

Zv. ministri i Jashtëm, Andrej Zhernovski për “Telma” theksoi se është optimist dhe se pret datë për bisedime me BE-në në Samitin që do të mbahet në Zagreb në mars të këtij viti.

“Jam optimist real për marrjen e datës për bisedime në mars. Por, është e rëndësishme miratimi i Ligjit për Prokurorinë Publike. Ajo do të jetë një punë shumë e rëndësishme për ne dhe erë drejt integrimit evropian.

Edhe për 10 vjet të tjera po të negociojmë me këtë OBRM-PDUKM nuk do të pajtohemi. Ata kërkojnë mbrojtje të krimit të Gruevskit”, thotë Zhernovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat