Komunikacioni në Maqedoni, ndalesë për lëvizje të kamionëve në rrugën Mavrovë-Dibër - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni, ndalesë për lëvizje të kamionëve në rrugën Mavrovë-Dibër

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoni, ndalesë për lëvizje të kamionëve në rrugën Mavrovë-Dibër

Më: 12 shkurt 2020 Në ora: 10:08
Foto ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetëror nëpër rrugë të lagura. Nga LAMM informojnë se në rrugën Mavrovë-Dibër prej orës 08:00 të mëngjesit është vendosur ndalesë për makinat e rënda ngarkuese.

Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të sinjalizimeve rrugore, sidomos në rrugët ku ka mundësi për shembje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat