Zendeli për Ligjin e PP-së: Problematike është amnistia për politikanë të profilit të lartë

Maqedonia

Zendeli për Ligjin e PP-së: Problematike është amnistia për politikanë të profilit të lartë

Më: 12 shkurt 2020 Në ora: 21:37
Fadil Zendeli

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli në emisionin “Samo Vistina” duke folur për Ligjin për Prokurorinë Publike tha se problematika është amnistia për funksionarët e lartë.

“Një version i ligjit për Prokurorinë Publike u debatua në Kuvend, një tjetër version na arriti me postë elektronike, dhe më problematike është amnistia për politikanë të profilit të lartë”, tha Zendeli.

Zendeli pyeti se a është mirë të kesh institucione ku nuk ka të punësuar asnjë shqiptarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat