Toçi: Do të votojmë Ligjin për PP-në - Bota Sot
Toçi: Do të votojmë Ligjin për PP-në

Maqedonia

Toçi: Do të votojmë Ligjin për PP-në

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 20:01
Foto ilustrim

Deputetja e Aleancës për Shqiptarët Arta Toçi për “TV21” theksoi se partia e tyre kanë vendosur që nesër të votojnë për Ligjin për Prokurorinë Publike, me qëllim që, siç tha ajo, ta përshpejtojmë rrugëtimin e Maqedonisë së Veriut drejt Bashkimit Evropian.

“Është një kontribut që Aleanca për Shqiptarët i jep kahje pro NATO-s dhe Bashkimit Evropian”, potencoi Toçi.

Ndërsa nga Lëvizja Besa ende nuk kanë marrë vendim nëse nesër do të votojnë për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike.

Kujtojmë se për t’u miratuat Ligji për PP-në nevojite shumica prej dy të tretave e deputetëve në Kuvend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat