Në Kodrën e Diellit fillon manifestimi “Qyteti i borës” - Bota Sot
Në Kodrën e Diellit fillon manifestimi “Qyteti i borës”

Maqedonia

Në Kodrën e Diellit fillon manifestimi “Qyteti i borës”

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 12:58
Foto ilustrim

Fëmijët do të jenë të ndarë në 15 grupe dhe së bashku me mentorët në ditë në vijim do të ndërtojnë skulptura bore që zyrtarisht do të promovohen më 21 shkurt.

Nxënësit nga disa shkolla fillore në Shkup prej sot e deri më 21 të këtij muaji do të jenë pjesë e manifestimit tradicional “Qyteti i Borës dhe Karavani 2020” që do të mbahet në Kodrën e Diellit.

Si pjesë e manifestimit do të mbahen edhe aktivitete tjera zbavitëse-kreative.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat