Qeveria e Maqedonisë miratoi informacionin për aplikacionin “StopKorona” - Bota Sot
Qeveria e Maqedonisë miratoi informacionin për aplikacionin “StopKorona”

Maqedonia

Qeveria e Maqedonisë miratoi informacionin për aplikacionin “StopKorona”

Më: 7 prill 2020 Në ora: 21:48
Qeveria e Maqedonisë

Është miratuar informacioni për aplikacionin “StopKorona” aplikacioni celular për ballafaqim me Covid-19.

“Qeveria e rishikoi dhe miratoi informacionin “StopKorona” aplikacionin celular për ballafaqim me Covid-19 dhe e ka autorizuar Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe që të nënshkruajë marrëveshjen për donacion në mes Shoqërisë për Informatikë Teknologjike Nekstens DOO si dorëzues i donacionit dhe Ministrisë së Shëndetësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut si pranues i donacionit”, thuhet në deklaratën e Qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat