Maqedoni: 392 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga coronavirusi - Bota Sot
Maqedoni: 392 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga coronavirusi

Maqedonia

Maqedoni: 392 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga coronavirusi

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 11:00
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (10/11.08.2020) në të gjithë territorin e vendit janë regjistruar 392 shkelje në lidhje me masën për mbajtjen e maskës.

MPB apelon tek qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat