Ohër, paraburgim për personin i cili ka vjedhur 30.000 euro

Maqedonia

Ohër, paraburgim për personin i cili ka vjedhur 30.000 euro

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 20:27
Foto Ilustrim

Përfundon në paraburgim një person 26-vjeçar (M.N.) nga fshati Vapila, i cili kreu vjedhje të rëndë.

Sipas informacioneve nga policia, më 4 gusht, në një shtëpi në pronësi të S.P. në fshatin Leskoec, duke përdorur forcën fizike dhe mjetet tjera, ka hyrë dhe ka marrë 30.000 euro dhe 5.000 denarë.

M.N. ai u mbajt në paraburgim dhe nga ana e gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore në Ohër iu caktua masa e paraburgimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat