Kronika e zezë në Rajonin e Pollogut

Maqedonia

Kronika e zezë në Rajonin e Pollogut

Më: 13 nëntor 2020 Në ora: 12:48
Foto Ilustrim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë në periudhën (12.11./13.11.) për mos mbajtjen e maskave mbrojtëse, për gjithsej 213 personav (TE-66 dhe GV-147) janë lëshuar urdhra pagese për kundërvajtje, në përputhje me nenin 6 nga Dekreti përkatës i qeverisë. Gjatë kësaj periudhe, në rajonin Tetovë-Gostivar, janë përgatitë vendime të reja për izolim për 82 persona (TE) dhe 36 persona (GV) nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor, kurse janë kryer kontrolle ndaj TE-1465 dhe GV-659 persona me vendime të tillë dhe nuk janë konstatuar mosrespektime të vendimeve.
….

Dje (12 nëntor) rreth orës 17 e 50 minuta, në Strimnicë të Tetovës, efektivët e policisë të SPB Tetovë, katë privuar nga liria 25-vjeçarin V.S. nga ky fshat. Gjatë bastisjes së kryer në shtëpinë e tij me urdhër të gjykatës e cila është realizuar prej ora 17 e 50 minuta deri në orën 19.00, është gjet marihuanë, një dërmues dhe një boksier metalik. I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për pastrimin dhe dokumentimin e çështjes, pas së cilës ndaj tij do të përgaditet parashtresë adekuate.
….

Dje (12 nëntor) rreth orës 16:00, në rajonin e fshatit Bllacë të Tetovës, në lokalitetin “Zla osojnica”, efektivët e policisë së SPB Tetovë, kanë privuar nga liria personat A.J. (40) nga Gurgurnica e Tetovës dhe S.F. (30) nga Sedllareva e Tetovës, nën dyshimin se ka kryer vepër penale “shkatërrim i pyjeve”. Gjatë privimit nga liria janë konfiskuar me vërtetim një sharrë motorike dhe rreth 5 metra kub dru zjarri të prerë. Të njëjtit janë mbajtur në Stacionin Policor të Tetovës për zbardhjen dhe dokumentimin e çështjes.
….

Dje (12 nëntor) rreth orës 09.00, në fshatin Gllogjë të Tetovës, efektivët e policisë të SPB Tetovë, e kanë privuar nga liria 28-vjeçarin D.S. nga ky fshat, për shkak të dyshimit se ka qenë i përfshirë në veprën penale “dhunë” të kryer ndaj 49-vjeçarit J.M. nga Përshevca e Tetovës, e cila është raportuar më datën 10 nëntor të këtij viti.
i njëjti është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës për zbardhjen dhe dokumentimin e çështjes.
….

Një shtatëmbëdhjetë vjeçar nga Gostivari dje (12 nëntor) rreth orës 21.00, në SPB Tetovë ka raportuar se e ka gjetë nënën e tij H.I. (45) në kuzhinën e shtëpisë ku ata jetonin me qira në rrugën ,,JNA” në Gostivar, pa shenja jete. E njëhta me një autoambulancë, është transferuar në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad” ku edhe është konstsusr vdekja.
Inspektimi është kryer nga ekipi nga Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, kurse me urdhër të Prokurorit Publik do të kryhet autopsia.
Po merren masa për zbardhjen e çështjes.
….

Dje (12 nëntor) në ora 13.00, M.E. (39) nga Tetova raportoi se në rrugën ,,Boris Kidriç në Tetovë, kishte qenë i kafshuar nga një qen i pastrehë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat