Rrugët në Maqedoni nëpër rrugë të lagura

Maqedonia

Rrugët në Maqedoni nëpër rrugë të lagura

Më: 24 janar 2021 Në ora: 18:40
Foto ilustrim

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet në disa vende nëpër rrugë të lagështa.

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatare ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat