U nis nga Shkupi, vdes në avion udhëtari

Maqedonia

U nis nga Shkupi, vdes në avion udhëtari

Më: 14 maj 2022 Në ora: 07:50
Foto ilustrim

Një avion, që ka fluturuar nga Shkupi drejt Gjermanisë, është detyruar të bëjë ulje emergjente në Zagreb, kryeqytetin e Kroacisë.

Mediet shkruajnë se shkak është bërë se një udhëtar i moshuar, papritmas ka ndërruar jetë.

Për momentin nuk bëhet i ditur identiteti i udhëtarit në fjalë. Vdekjen e tij e ka konstatuar mjeku në aeroport. Sipas informatave të para, bëhet fjalë për sulm në zemër, shkruan mediumi maqedonas Ina.

Pas pauzës së detyrueshme, avioni me udhëtarët tjerë ka vazhduar drejt destinacionit në Gjermani, kurse kufoma e të ndjerit do të kthehet në vendlindje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat