Arrestohet kërçovari, policia i gjen një qese kokainë në veturën Mercedes

Maqedonia

Arrestohet kërçovari, policia i gjen një qese kokainë në veturën Mercedes

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 13:10
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme është arrestuar një kërçovar pasi tek i njëjti polici ka gjetur një qese me kokainë.

“Më 16 gusht 2022 në ora 21:50, në Kërçovës është privuar nga liria Q.A. (40) nga fshati Tuin i Kërçovës.

Gjatë kontrollit të veturës së pasagjerëve “Mercedes” me targa të Kërçovës, të cilën ai e drejtonte, i kryer në rrugën rajonale Kërçovë-Makedonski Brod, afër fshatit Bigor-Dolenci, zyrtarët policorë kanë gjetur dhe konfiskuar një qese me kokainë.

Ndaj tij do të bëhet një kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat