Jakimovski: Mickoski ka shkuar shumë larg duke ndërhyrë në qytetin e Shkupit

Maqedonia

Jakimovski: Mickoski ka shkuar shumë larg duke ndërhyrë në qytetin e Shkupit

Më: 19 shtator 2022 Në ora: 21:00
Stevçe Jakimoivsk

Kryetari i GROM-it dhe kryetari i komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski, sot informoi se nuk ka biseduar me kryetaren e qytetit të Shkupit, Danella Arsovska, por se këtë dëshiron ta bëjë këto ditë për përgatitjen e programeve për vitin e ardhshëm.

“E kam përdorur termin “kryetar pështymë” sepse ndërhyn në punën e këshillave dhe komunave. Ai ndoshta e ka ekzagjeruar ndërhyrjen e tij në Qytetin e Shkupit dhe ndoshta kjo është arsyeja që Arsovska e quan kështu. Arsovska nuk ka pasur asnjë konflikt me këshilltarët, por ka qenë në kërkim të Mickoskin, i cili me siguri ka turbulluar ujin. Prisja që të mos ndërhynte apo pengonte. E shihni tani çfarë po ndodh me Mickoskin? Rrotullohet, rrotullohet, rrotullohet dhe pozicionohet si opozita e tretë në Maqedoni. Nga pushteti në Shkup, tani është opozitë dhe tani e shihni Arsovskën duke pyetur se ku janë projektet tuaja? Epo, a nuk është qesharake?”, pyet Jakimovski.

Ai shtoi se Karposhi është komunë pro LSDM-së.

“Rikthimi im i jep më shumë cilësi opozitës dhe Mickoski u përpoq ta fshijë të gjitha për një muaj e gjysmë. E njëjta situatë është edhe tani në qytetin e Shkupit”, tha ndër të tjera Jakimovski në emisionin “Argument Plus”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat