Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 08:22
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 7 deri në 15 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë gjithashtu me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 9 gradë Celsiusë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat