Ali i Ahmeti: I ashtuquajturi President Ivanov ta tërheq vendimin - Bota Sot
Ali i Ahmeti: I ashtuquajturi President Ivanov ta tërheq vendimin

Maqedonia

Ali i Ahmeti: I ashtuquajturi President Ivanov ta tërheq vendimin

Më: 12 prill 2016 Në ora: 22:04

Kryetari BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se kërkuar nga presidenti Gjorgji Ivanov të tërheq vendimin për faljen e politikanëve të dënuar dhe atyre ndaj të cilëve ishin hapur hetimet.

"I ashtuquajturi President Ivanov duhet ta tërheq vendimin e tij menjëherë per arsye se një vendim i tillë i nxituar dhe i pamenduar cënon Marrëveshjen e Shkupit, provokon thellimin e krizës politike në vend, kompromiton imazhin e shtetit dhe të arriturat e përbashkëta të forcave vendore dhe ndërkombëtare", ka shkruar Ali Ahmeti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...