Gjendja e komunikacionit në Maqedoni, bllokohet përkohësisht rruga Kërçovë-Ohër - Bota Sot
Gjendja e komunikacionit në Maqedoni, bllokohet përkohësisht rruga Kërçovë-Ohër

Maqedonia

E shtunë, 17 nëntor 2018

Gjendja e komunikacionit në Maqedoni, bllokohet përkohësisht rruga Kërçovë-Ohër

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 09:18
Foto ilustrim

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë (LAMM) bën të ditur se komunikacioni në vend zhvillohet nëpër rrugë të thata, ndërsa në vendet malore ka pranit ë lagështisë në korsi.

Në drejtimin rrugor A2 Kërçovë-Ohër, në pjesën Presekë-Vërbjan, do të ketë ndërprerje komunikacioni për rreth 15 minuta, ndërmjet orës 12:00 dhe 15:00, për shkak të punimeve dhe procesit të minimit.

Për shkak të mjegullës, në Saramzalinë, Negotinë dhe në rrugën Katllanovë-Veles është ulur dukshmëria në 50-100 metër.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test