Singapuri ndihmon Maqedoninë në sferën e aviacionit civil - Bota Sot
Singapuri ndihmon Maqedoninë në sferën e aviacionit civil

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

Singapuri ndihmon Maqedoninë në sferën e aviacionit civil

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 10:48
Ilustrim

Agjencia e aviacionit civil (AAV) të Maqedonisë dhe Singapurit kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për trajnime në sferën e aviacionit.

Siç informojnë nga AAV-ja, përmes Akademisë së aviacionit, Singapuri do të përgatitë dhe realizojë programe trajnimi si mbështetje të zhvillimit të aviacionit në Maqedoni.

Ky bashkëpunim është mbështetje për nismën IKAO “Asnjë vend nuk është lënë jashtë”.

Marrëveshja është nënshkruar nga drejtorët Goran Jandreoski dhe Kevin Shum.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test