Luftime të ashpra në Siri, vritet kumanovarja pjesëtare e ISIS-it - Bota Sot
Luftime të ashpra në Siri, vritet kumanovarja pjesëtare e ISIS-it

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

Luftime të ashpra në Siri, vritet kumanovarja pjesëtare e ISIS-it

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 10:19
Ilustrim

Në Siri është vrarë një vajzë kumanovare, e cila ishte pjesë e ISIS-it. Lajmi i është kumtuar njerëzve të afërm të saj, ndërsa ditëve të fundit u dhanë lajme edhe për vdekjen e dy shqiptarëve të tjerë, si pasojë e luftimeve të ashpra në Siri.

“Vajza kumanovare para katër viteve ishte arratisur nga shtëpia e saj duke mësuar më vonë se gjendet në Siri në radhët e ushtrisë e SHI-së. Ajo për katër vite në rrethana të panjohura ka qëndruar në Siri dhe Irak dhe se nuk ishin dhënë lajme apo senzacione mediale rreth fatit të saj”, shkruan portali Realiteti.

Më në fund është mësuar edhe lajmi i kobshëm për vdekjen e saj, gjatë luftimeve të fundit të ashpra në territoret ku SHI-ja po pëson humbje të thellë dhe që ka humbur gati gjithë territorin që deri tani kishte nën kontroll.

Deri tani, në betejat në Siri dhe Irak janë vrarë të paktën 15 persona nga Maqedonia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test