Në Maqedoni do të ndalohet peshkimi në periudhën e hedhjes së vezëve nga peshqit - Bota Sot
Në Maqedoni do të ndalohet peshkimi në periudhën e hedhjes së vezëve nga peshqit

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Në Maqedoni do të ndalohet peshkimi në periudhën e hedhjes së vezëve nga peshqit

Më: 17 prill 2018 Në ora: 12:36
Ilustrim

Ministria për Bujqësi, Pylltari dhe Ujra ka marrë vendim për të ndaluar peshkimin në periudhën kur peshqit hedhin vezët e tyre, për shumim.

Ndalesa vlen për rajonet e peshkimit dhe zonat e rekreacionit, ndërsa periudha e ndalesës është e ndryshme për llojet e ndryshme të peshqve.

Propozimi për ndalimin e peshkimit në këtë periudhë është dhënë nga vetë koncesionerët. Kjo do të kontribuojë në hedhjen e vezëve dhe në shtimin e peshqve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test