Këto janë disa çështje që do të diskutohen në Kuvendin e Maqedonisë - Bota Sot
Këto janë disa çështje që do të diskutohen në Kuvendin e Maqedonisë

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Këto janë disa çështje që do të diskutohen në Kuvendin e Maqedonisë

Më: 24 prill 2018 Në ora: 09:40
Kuvendi

Para Komisionit për Politikë të Jashtme në Kuvendin e Maqedonisë, do të prezantohen kandidaturat e ambasadoreve të Maqedonisë për në Bashkimin Evorpian dhe Mbretërinë e Belgjikës, Agneza Rusi-Popovska, dhe për në Francë, Jadranka Çaushevska-Dimov.

Në Kuvend do të shqyrtohet edhe Raporti i Përparimit, i Komisionit Evropian (KE), për Maqedoninë. Raportin do ta prezanton euroambasadori Samuel Zhbogar, ndërsa të pranishëm do të jenë edhe Kryeministri Zoran Zaev dhe analisti amerikan, Daniel Serëer.

Në Kuvend do të ketë një vizitë nga Grupi për miqësi Francë-Maqedoni. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test