Katrougalos: Erga omnes dhe revizioni i Kushtetutës janë kushtet për zgjidhje - Bota Sot
Katrougalos: Erga omnes dhe revizioni i Kushtetutës janë kushtet për zgjidhje

Maqedonia

Katrougalos: Erga omnes dhe revizioni i Kushtetutës janë kushtet për zgjidhje

Më: 16 maj 2018 Në ora: 11:04
Giorgos Katrougalos

Të dyja çështjet çka kanë ngelur për zgjidhje janë erga omnes dhe revizioni i Kushtetutës dhe këto janë me rëndësi të veçantë për Greqinë, ndërsa pala tjetër të bëjë lëshime, thotë ministri alternativ për Punë të Jashtme të Greqisë, Giorgos Katrougalos, në intervistën për radio gazetën greke “Praktorio FM”, përcjell ANA-MPA.

Shefi alternativ i diplomacisë greke, përsëriti edhe një herë qëndrimin e tij se erga omnes është e nevojshme për të mos lënë “bishta” në të ardhmen. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test