Korridori 8 hekurudhor nga Shkupi deri në Sofje është prioritet i Maqedonisë dhe Bullgarisë - Bota Sot
Korridori 8 hekurudhor nga Shkupi deri në Sofje është prioritet i Maqedonisë dhe Bullgarisë

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Korridori 8 hekurudhor nga Shkupi deri në Sofje është prioritet i Maqedonisë dhe Bullgarisë

Më: 17 maj 2018 Në ora: 11:06
Ilustrim

Përfaqësues nga ndërmarrjeve së hekurudhave të Maqedonisë dhe Bullgarisë sot në Shkup do të bisedojnë për ndërtimin hekurudhës pjesës e korridorit 8 çka i lidhën këto dy shtete.

Takimi do të mbahet në hapësirat e ndërmarrjes publike “Hekurudhat e Maqedonisë”, ndërsa aty do të marr pjesë edhe drejtori i HM Infrastrukturës, Irfan Asani dhe drejtori i hekurudhave të Maqedonisë, Krasmir Papukçiski. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test