Merkel konfirmon përparimin e bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit - Bota Sot
Merkel konfirmon përparimin e bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

Merkel konfirmon përparimin e bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit

Më: 17 maj 2018 Në ora: 15:49
Angela Merkel

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka konfirmuar se ka një përparim në bisedimet për çështjen e emrit, ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë.

Këtë e ka bërë të ditur në konferencën përmbyllëse për media, në përgjigjet e dhëna për gazetarët.

“Bisedimet ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë kanë ecur mirë dhe është bërë përparim i theksuar. Çështja e emrit të Maqedonisë është e rëndësishme”, ka deklaruar Merkel.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test