Tevdovski paralajmëron mbështetje financiare për kompanitë e vogla dhe të mesme - Bota Sot
Tevdovski paralajmëron mbështetje financiare për kompanitë e vogla dhe të mesme

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Tevdovski paralajmëron mbështetje financiare për kompanitë e vogla dhe të mesme

Më: 21 maj 2018 Në ora: 13:35
Foto ilustrim

Dragan Tevdovski, ministër i Financave paralajmëron mbështetje financiare për kompani të mesme dhe të vogla.

Sipas tij, për këto kompani do të sigurohen 136 milionë euro, mjete këto të siguruara nga Banka Evropiane e Investimeve.

Ai theksoi se për këtë qëllim do të sigurohen edhe 100 milionë euro.

Tevdoski shtoi se Qeveria angazhohet për projekte infrastrukturore të rëndësishme dhe se do të shfrytëzohen mjete dhe fonde që tashmë janë në dispozicion.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test