Komisioni Evropian bën thirrje për protesta të qeta - Bota Sot
Komisioni Evropian bën thirrje për protesta të qeta

Maqedonia

E shtunë, 17 nëntor 2018

Komisioni Evropian bën thirrje për protesta të qeta

Më: 18 qershor 2018 Në ora: 19:50
Maja Kocijancic

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic, në një deklaratë për AIM në lidhje për incidentet e djeshme në protestat e Shkupit, bëri thirrje që qëndrimet kundërshtuese qytetarët t’i tregojnë në mënyrë paqësore.

Bashkimi Evropian është e njoftuar me qëndrimet e ndryshme të shprehura në raport me marrëveshjen e emrit, dhe bën thirrje që qëndrimet e ndryshme të shprehen në mënyrë paqësore, tha Kocijan?i? për AIM.

Gjatë ditës Komisioni shtoi se derisa nuk “kompletohen të gjitha hapat” nga marrëveshja, Bashkimi Evropian do të vazhdojë që Maqedonisë t’i drejtohet IRJM, thotë korrespondentja e MIA nga Brukseli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test