Nesër spërkatja e dytë kundër mushkonjave në rajonin e Shkupit - Bota Sot
Nesër spërkatja e dytë kundër mushkonjave në rajonin e Shkupit

Maqedonia

Nesër spërkatja e dytë kundër mushkonjave në rajonin e Shkupit

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 11:04
Ilustrim

Bashkia e Shkupit kumtoi se nesër dhe pasnesër do ta kryej fazën e dytë të spërkatjes kundër mushkonjave në rajonin e qytetit të Shkupit, që kap spërkatjen me aeroplan dhe deinsektimi i vendit.

Deinsektimi i vendit do të bëhet nesër (e hënë) në orët e hershme të mëngjesit, ndërsa deinsektimi tokësor do të bëhet ditën e martë gjatë ditës.

Nga Bashkia e Shkupit apelojnë deri te bletarët që në kohë t’i marrin masat e duhura për mbrojtjen e bletëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...