Lënda “Titanik”: Potugjer dhe Jankulloska bisedojnë për “A1” dhe zgjedhjet - Bota Sot
Lënda “Titanik”: Potugjer dhe Jankulloska bisedojnë për “A1” dhe zgjedhjet

Maqedonia

E hënë, 12 nëntor 2018

Lënda “Titanik”: Potugjer dhe Jankulloska bisedojnë për “A1” dhe zgjedhjet

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 16:49
I pandehuri Martin Protogjer, kreu i kabinetit të ish kryeministrit, Nikolla Gruevskit

I pandehuri Martin Protogjer, kreu i kabinetit të ish kryeministrit, Nikolla Gruevskit, sipas “bombave” që u dëgjuan sot në Gjykatën Penale, në një bisedë telefonike para zgjedhjeve parlamentare të vitit 2011-të, ish ministri i brendshëm Gordana Jankulovska i përgjigjet për OBRM-PDUKM-në se si qëndron në terren.

Jankulloska thotë se Petar Pop Arsov nuk është i popullarizuar në mesin e njerëzve.

“Ne do t’i djegim ato! Dhe natën e pestë, unë do t’i urrinoj në gojën e A1 “, thotë Protogjer.

Sondazhet janë bërë nga Vladimir Bozhinovski-Vlajko, koordinator i Qendrës për Hulumtim të Opinionit Publik në Institutin për Kërkime Politike në Shkup, i cili sot është shpallur si një analist i pavarur. Jankulloska gjatë bisedës thotë se kishte një sërë urdhrash, e tërë selia e OBRM-PDUKM-së i kishte hipur mbi shpinë. Por ai gjithashtu premtoi se do të përsëriste këtë punë nëse ka nevojë për një sondazh për zonën e katërt, ku rejtingu i OBRM-PDUKM-së për arsye të papritura ra pak para zgjedhjeve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test