Spasovski: Në momentin historik secili individ duhet të sillet seriozisht - Bota Sot
Spasovski: Në momentin historik secili individ duhet të sillet seriozisht

Maqedonia

E hënë, 22 tetor 2018

Spasovski: Në momentin historik secili individ duhet të sillet seriozisht

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 23:15
Oliver Spasovski

Në vazhdim është procesi historik për Republikën e Maqedonisë është dhe në kohën historike çdo individ duhet të sillet seriozisht, tha ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski pas takimit me qytetarët e Berovës.

“Qytetarët më 30 shtator do të zgjedhin qëndrimin e përbashkët e të të gjitha opsioneve politike në Maqedoni në të kaluarën, dhe kjo është tani pozita e të gjitha partive politike që përbëjnë shumicën e qeverisë, që qytetarët duhet të deklarohen në referendum mbi marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë dhe për integrimin e Republikës së Maqedonisë në BE dhe NATO”, tha ministri Spasovski.

Ai theksoi se ky proces është i pandalshëm dhe se do të vazhdojë të realizojë aspiratat e Maqedonisë për shekuj me radhë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test