Qyteti i Shkupit: Qytetarët të jenë të kujdesshëm gjatë lëvizjes përreth pemëve - Bota Sot
Qyteti i Shkupit: Qytetarët të jenë të kujdesshëm gjatë lëvizjes përreth pemëve

Maqedonia

Qyteti i Shkupit: Qytetarët të jenë të kujdesshëm gjatë lëvizjes përreth pemëve

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 20:02
Shkup

Pas erës së fortë që filloi të fryjë në Shkup këtë pasdite dhe bëri një kaos të vërtetë, ku në qytetin e Shkupit shfaq pluhur dhe ndotje të madhe e ajrit.

“Për shkak të erës së fortë në shumë lokacione të Shkupit janë evidentuar dhe pjesë të pemëve të rrënuara dhe në disa vende të njëjtat kanë bllokuar shtigjet e trotuareve dhe biçikletave. Ekipet nga Qyteti i Shkupit dhe ndërmarrjeve publike kanë dalur në teren dhe po i pastrojnë rrugët.

Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të jenë të kujdesshëm gjatë lëvizjes përreth pemëve”, njoftojnë nga Qyteti i Shkupit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...