Kërcënohet kryetari i Komunës së Kumanovës, ngritet padi penale ndaj një personi - Bota Sot
Kërcënohet kryetari i Komunës së Kumanovës, ngritet padi penale ndaj një personi

Maqedonia

Kërcënohet kryetari i Komunës së Kumanovës, ngritet padi penale ndaj një personi

Më: 25 shtator 2018 Në ora: 16:27
Policia

Kryetari i Komunës së Kumanovës deri tek SPB Kumanovë ka lajmëruar se dy herë iu është dërguar nëpërmjet mesazheve sms me përmbajtje kërcënuese tek ai dhe djali i tij.

Pas masave të mara Sektori për Punë të Brendshme në Kumanovë deri tek Prokuroria Publike ka ngritur padi penale ndaj një 34 vjeçari banor i Kumanovës për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “rrezikim të sigurisë”.

Pas marrjes së masave personi është i privuar nga liria, ndërsa siç theksojnë nga policia iu është marr telefoni, shkopi i bejsbollit, katër paketa me lëndë narkotike mariuhanë dhe një kartelë sim telefoni.

Gjithashtu, pas marrjes së masave, u konstatuar se personi është kryerës i dy veprave penale “dëmtim të objekteve të huaja”, para disa ditëve është lajmëruar se ka dëmtuar dy shtabe të parisë politike të LSDM-së. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...