Qeveria e Greqisë qëndron e përkushtuar ndaj marrëveshjes së Prespës - Bota Sot
Qeveria e Greqisë qëndron e përkushtuar ndaj marrëveshjes së Prespës

Maqedonia

Qeveria e Greqisë qëndron e përkushtuar ndaj marrëveshjes së Prespës

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 18:15
Qeveria e Greqisë

Sipas informacioneve rreth planit të dyshuar B të paraqitur nga Panos Kammennos të Uashingtonit për marrëveshje ndërshtetërore, burime nga kabineti i Tsipras, komentojnë se qeveria greke mbetet e përkushtuar ndaj marrëveshjes së Prespës dhe mbështet përpjekjet e kryeministrit të Maqedonisë, njofton korrespondentja e AIM-së nga Athina.

“Qeeria greke qëndron e përkushtuar ndaj marrëveshjes së Prespës. I respekton proceset kushtetuese në vendin fqinjë dhe i mbështet përpjekjet e Zaevit që t’i përmbush zbatimin parakushteve për të hyrë marrëveshja në fuqi”, thonë burimet nga zyra e kryeministrit grek, Alexis Tsipras.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...