Ambasada Franceze pret që diskutimet në Kuvend të çojnë në ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë - Bota Sot
Ambasada Franceze pret që diskutimet në Kuvend të çojnë në ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë

Maqedonia

Ambasada Franceze pret që diskutimet në Kuvend të çojnë në ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 19:06
Flamuri francez

Ambasada franceze në Shkup ka konstatuar se votimi i së premtes në Kuvendin e Maqedonisë e kishte shumicën e nevojshme të deputetëve.

Me këtë rast, ambasada shpreson se diksutimet në Kuvend do të çojnë në ndryshimin e Kushtetutës.

Njëkohësisht, Ambasada rikujton deklarimin e kryetarit francez, Emanuel Makron, se Marrëveshja e Prespës është e mirë për vendin, rajonin dhe Evropën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...