Regjistrimi në vitin 2020 pa pyetje për përkatësinë etnike dhe fetare - Bota Sot
Regjistrimi në vitin 2020 pa pyetje për përkatësinë etnike dhe fetare

Maqedonia

Regjistrimi në vitin 2020 pa pyetje për përkatësinë etnike dhe fetare

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të zbatohet në prill të vitit 2020.

"Është planifikuar që të angazhohen rreth 5.000 regjistrues në tetë gjuhë, me çka do të shfrytëzohet metodë e kombinuar: të dhënat në teren dhe të dhënat në regjistra", deklaroi në brifingun e sotëm me gazetarët drejtori i Entit Shtetëror Statistikor, Apostol Simovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...